Yazılım

Netflix artık Türkiye’de de yayında!

Netflix artık Türkiye'de de yayında!

İlk olarak Amerika’da hayatına bir DVD kiralama şirketi olarak başlayan Netflix, zaman ile içeriklerini internet üzerinden  yayınlamaya başladı. İnternet üzerinden film ve dizi izlemeyi sevenlerin en önemli kaynaklarından biri haline geldi. 2015 yılına kadar 60 ülkede hizmet veren şireket 2016 yılının başında bir sürpriz ile  ağını 130 ülkeye genişletti. Tabii ki buna Türkiye de dahil artık. Kısaca “Netflix artık Türkiye’de de yayında!” diyebiliyoruz.

Öncelikli olarak ücretli olduğunu, kullanım arayüzünün (henüz) Türkçe olmadığını, internetimiz için kota dostu bir hizmet olmadığını dile getirelim ve Türkiye gibi bir ülkede yerli, yabancı dizi ve filmlerin ücretsiz izlendiği gerçeğini de eklersek Netflix in Türkiye için bir fiyat iyileştirmesi yapıp yapmayacağını merak ediyoruz.

Netflix kullanıcılarına

  • Basic (7.99 euro SD yayın)
  • Standart (9.99 euro, HD yayın)
  • Premium (11.99 euro, HD ve Ultra HD yayın)

olmak üzere üç kullanım planı sunuyor.

Netflix’e üye olmak ve yayınları izlemek için akıllı cihazınıza Netflix uygulamasını indirmeniz ya da bilgisayarınızdan Netflix sitesine ulaşmanız yeterli olacak. Netflix benzer servislerin aksine uygulama üzerinden çalışıyor. Bu uygulama çok geniş cihaz yelpazesine sahip. Televizyon, mobil cihaz ve bilgisayar üzerinden izlemenize olanak sunuyor.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu